September 25th, 2016

Your candidates for the general and district elections

Your candidates for the general and district elections Your candidates for the general and district elections
Updated: 9:34 am, May 07, 2015

HERE are the parliamentary candidates for the Redditch and Stratford constituencies:

Redditch MP

Rebecca Blake (Labour)

Karen Lumley (Conservative)

Seth Colton (Independent)

Peter Jewell (UKIP)

Hilary Myers (Liberal Democrat)

Kevin White (Green)

Stratford-on-Avon MP

Elizabeth Adams (Liberal Democrat)

Edward Fila (UKIP)

Dominic Giles (Green)

Jeff Kenner (Labour)

Nadhim Zahawi (Conservative)

Here are the district and borough council candidates for Redditch, Stratford and Wychavon:

Wychavon District Council

Inkberrow

Peter Jewell (UKIP)

Clive Owen (UKIP)

David Powis (Independent)

Audrey Steel (Conservative)

David Wilkinson (Conservative)

Redditch Borough Council

Abbey Ward

Alan Mason (Labour)

Michael Chalk (Conservative)

Sharon Howard (Green)

Scott Preston (UKIP)

Diane Thomas (Liberal Democrat)

Astwood Bank and Feckenham Ward

Brandon Clayton (Conservative)

Gilly Copper (Labour)

Mary Kerry (Green)

Rachel Powers (UKIP)

Batchley and Brockhill Ward

Anita Clayton (Conservative)

Len Harris (UKIP)

Steve Pound (Green)

John Witherspoon (Labour)

Church Hill Ward

Peter Bridle (UKIP)

David Gee (Liberal Democrat)

Maureen Hudson (Conservative)

Kevin White (Green)

Pat Witherspoon (Labour)

Crabbs Cross Ward

Louise Deveney (Green Party)

Monica Fry (Labour Party)

Pamela Gee (Liberal Democrat)

Chris Harrison (UKIP)

Gareth Prosser (Conservative)

Greenlands Ward

Tony Pitt (Liberal Democrat)

Les Rogers (UKIP)

Mal Ullah (Conservative)

Jenny Wheeler (Labour)

Rylma White (Green)

Headless Cross and Oakenshaw Ward

Tom Baker-Price (Conservative)

Rita Hindle (Liberal Democrat)

Christopher Mowatt (Labour)

Jim Swansborough (UKIP)

Alistair Waugh (Green)

Matchborough Ward

Lee Bradley (Green)

Juliet Brunner (Conservative)

Mike Lewington (Labour)

Simon Oliver (Liberal Democrat)

Julie Walford (UKIP)

West Ward

David Bush (Conservative)

Kira Cooper (UKIP)

Matt Dormer (Conservative)

Steve Sullivan (UKIP)

Simon Venables (Green)

Lilian Vickery (Labour)

Fiona Whittaker (Green)

Christopher Williams (Labour)

Winyates Ward

Emma Bradley (Green)

Clive Cheetham (Labour)

Kathy Haslam (UKIP)

Antonia Pulsford (Conservative)

Ian Webster (Liberal Democrat)

Stratford District Council

Alcester and Rural Ward

Sue Adams (Conservative)

Karyl Arlene Rees (Liberal Dem)

James T Wilkinson (Labour)

Alcester Town

Lise Helen Bond Evans (Green)

Andrew Foster (Labour)

Susan Juned (Liberal Democrat)

Eric Payne (Conservative)

Studley with Mappleborough Green

Wayne Bates (Labour),

Justin Kerridge (Conservative)

Victoria Parker (Green)

Hazel Dawn Wright (Liberal Dem)

Studley with Sambourne Ward

Paul Anthony Beaman (Lib Dem),

Eric Malcolm Holder (Independent)

Susan Jones (UKIP)

Nick Moon (Conservative)

Karen D Somner-Brown (Labour)

Karen Tracy Varga (Green)

Comments